Edhe Visar Ganiu në terren pas stuhisë në Shkup (FOTO)

Pas reshjeve të shiut, në terren për të menaxhuar punimet për normalizimin e situatës së krijuar, ka dalë edhe kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu i cili ka njoftuar edhe për ndërmarrjet publike që janë në veprim të plotë, përcjell Portalb.mk.

Ekipet e ndërmarrjeve publike “Ujësjellësi dhe kanalizimet”, “Rrugët dhe Rrugicat”, “Parqet dhe gjelbërimet” dhe 40 punëtorët sezonal të Komunës janë në veprim të plotë dhe duke ndërmarrë të gjitha masat e nevojshme.

Numrat e kontaktit ku qytetarët mund të kërkojnë veprimin e ndërmarrjeve janë:
– EVN (0)2 3205 000
– Ujësjellësi dhe kanalizimet (0) 2 3240 300 / (0) 2 3073 010
– Parqet dhe gjelbërimet (0) 2 3070 112 / (0) 2 3070 113
– Zjarrëfikësit – 193

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP