Aksident rrugor në Maqedoni, 26 persona kërkojnë ndihmë mjekësore

Në rrugën magjistrale Koçan – Shtip, rreth orës 06:00 ka ndodhur aksident rrugor ndërmjet dy kombeve dhe një kamioni. Pas këtij aksidenti, në Qendrën Shëndetësore në Koçan kanë kërkuar ndihmë mjekësore 26 persona, njofton Portalb.mk.

“Ndërmjet fshatrave Çeshinovë dhe Kuçiçinë ka ndodhur një fatkeqësi rrugore ndërmjet dy kombeve “Fiat Dukato” me targa të Shtipit, “Ford tranzit” me targa të Koçanit, dhe kamion “Skanija” me targa të Koçanit. Deri tash janë paraqitur 26 persona me lëndime trupore, dhe të njëjtit u dërguan në Qendrën Shëndetësore në Koçan. Ekspertiza është në rrjedhë dhe komunikacioni zhvillohet nëpërmjet fshatit Çeshinovë”, njoftojnë nga MPB-ja.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP