Gjendet i vdekur kuzhinieri i famshëm 61 vjeçar, Anthony Bourdain

Kuzhinieri i famshëm Anthony Bourdain ka vdekur në moshën 61 vjeç, sipas CNN.

Parts Unknown i cili u transmetua në CNN. Në një deklaratë rrjeti tha: “Është me trishtim të jashtëzakonshëm, ne mund të konfirmojmë vdekjen e mikut dhe kolegut tonë, Anthony Bourdain, transmeton Indeksonline.

Ai u gjet nga shoku dhe kuzhinierja e tij Eric Ripert në hotelin e tij në Francë, ku ai po filmonte për një seri të ardhshme të shfaqjes, transmeton Indeksonline.

“Dashuria e tij për aventura të mëdha, miqtë e rinj, ushqimi dhe pijet e bukura dhe historitë e shquara të botës e bënë atë një tregimtar unik, talentet e tij kurrë nuk pushuan të na habisin dhe ne do ta humbasim shumë. Dhe familjes në këtë kohë jashtëzakonisht të vështirë “, shkruan një bashkëpunëtor i tij.

Vdekja e tij është raportuar si vetëvrasje./Indeksonline/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP