Qendra për Zhvillim Edukativ dhe Kulturor “Racio” organizon transport për në panairin e librit në Prishtinë

Qendra për Zhvillim Edukativ dhe Kulturor “Racio” me rastin e panairit të librit në Prishtinë organizon transport  për studentët shqiptarë.

“Duke mos mundur të qëndrojmë indiferent kësaj radhe “Racio” me kërkesa të shumta të studentëve (dashamirët e librit) për nderë të panairit të 20-të të librit në Prishtinë, për të gjithë studentët shqiptarë dhe lexuesit e rregullt të librit organizon udhëtim për në Panairin e Librit. Ku përveç udhëtimin do të organizojmë edhe një shëtitje në kryeqendrën e shqiptarëve, në të bukurin Prizren, me çka dhe studentët shqiptarë do të njoftohen edhe më nga afër me bukurit dhe historinë që ofron qyteti, si dhe do të krijohen ura lidhëse të studentëve shqiptare në Maqedoni dhe Kosovë” njoftojnë nga “Racio”.

Udhëtimi në fjalë do të bëhet me datë 10.06.2018 ( e diel ).

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP