Turqi: Mbyten në det nëntë refugjatë, përfshirë fëmijë

Në bregdetin lindor të Turqisë u fundosën nëntë refugjatë duke përfshirë gjashtë fëmijë, raportojnë autoritetet. Të dielën në 2:22 të mëngjesit, varka e tyre u fundos në ishullin Kekova Geyikova në një provincë të Antalias.

Katër nga refugjatët, përfshirë një grua dhe tre burra, u shpëtuan nga një anije peshkimi, transmeton REL.

Një person është zhdukur si dhe ende nuk dihet kombësia e refugjatëve.

Bashkimi Evropian ka rritur përpjekjet për të bllokuar migrimin për shkak të miliona njerëzve që arritën në Turqi më 2015.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP