Jovanovska i ktheu përgjigjje ish ministres Jankullovska: Kurrë nuk ta fali! (VIDEO)

Liderja e Partisë për Ndryshime Ekonomike dhe drejtoresha e Agjencisë për Punësime në Maqedoni, Biljana Jovanovska i ka kthyer përgjigje përmes një postimi në profilin e saj, ish ministres Gordana Jankullovska e cila u anklua nga procesi gjyqësor që zhvillohet kundër saj. Ajo është gruaja e Tomçe Jovanovski i cili përmendet në “bombat” e opozitës në të cilën Jankullovska kërkon “ta shfarosë”, njofton Portalb.mk.

“Çdo të mirë i dëshiroj fëmijës së saj. Por nuk mund të më vjen keq. Më falni por asnjëherë nuk do të fali Jankullovskën e cila së bashku me Protugjerin flisnin se si do ti shfarosin dy fëmijët e mi. A mendonte atëherë ajo për të drejtat e fëmijëve dhe nënave. Kur dy fëmijët e mi, kur kishin 1 vjet i la pa të hyra, me kreditë dhe borxhe, a mos mendoi ajo se do të kenë stres dhe trauma. Kur na keqtrajtonin me polici, procese gjyqësore, a nuk ishte kjo shkelje e së drejtave të një nëne, gruaje dhe fëmijëve të mitur? Kur fëmijët e mi 6 vjeçar dëgjonin se si do të na shqelmojnë, ishin të hutuar, të tronditur dhe të shqetësuar” ka shkruar ajo.

Në njërën nga “bombat” të cilat i publikoi tanimë kryeministri Zoran Zaev, e cila ka të bëjë më arrestimin e ish ministrit Lube Boshkovski, dëgjohet në të biseda e Jankullovskës me shefin e kabinetit të ish kryeministrit Nikolla Gruevski, Martin Protogjer, në të cilën bëjnë plane se si të shfarosin kundërshtarët politik pas zgjedhjeve.

Ndryshe, Ish ministrja e Punëve të Brendshme, Gordana Jankullovska publikisht iu ka drejtuar ministres së Drejtësisë, Renata Deskoska dhe ministres për Punë dhe Politikë Sociale, Mila Carovska, që sipas asaj po i cënohen të drejtat e garantuara në Kushtetutën e Maqedonisë.

Sipas Jankullovskës, të drejtat e saj po cënohen nga Këshilli Gjyqësor, gjegjësisht nga kryetarja Dobrila Kacarska për lëndën e PPS-së, Tanku.

LEXO: Ankohet Gordana Jankullovska, dërgon letër publike për Deskoskën dhe Carovskën

LEXO: Gruevski dënohet me dy vjet burg, ndërsa Gjoko Popovski me 6 vjet e gjysmë në rastin “Tank”

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP