Eksperiment social në Prishtinë: Reagimi i njerëzve kur u kërkohet një përqafim nga një fëmijë (VIDEO)

Sot në Kosovë është shënuar Dita Ndërkombëtare e Fëmijëve. Në kuadër të kësaj dite, Nisma Edukative, Ndryshe, Telegrafi.com dhe MAX Travel , ka realizuar një eksperiment social me qytetarët rreth asaj se “Sa ndikon statusi ekonomik apo baza etnike në mënyrën si i trajtojmë fëmijët?”

Pjesëmarrësit në këtë hulumtim u zgjodhën në mënyrë rastësore, me moshë mbi 18 vjeçar (eksperimenti I) dhe fëmijë të gjinisë mashkullore (eksperimenti II).

Nëse një fëmijë në rrugë do t’ua jepte një dhuratë, a do ta kishit pranuar dhe si do të kishit reaguar nëse do të kërkonte një përqafim nga ju?

Për ta kuptuar më saktë se si kanë reaguar njerëzit, ju sjellim VIDEO-EKSPERIMENTIN, që do t’ju befasojë me reagimin e qytetarëve në Qendër të Prishtinës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP