Jeni akoma beqarë? Epo fajin e keni vet sipas ekspertëve

Sipas psikologëve ekziston një arsye pse shumë nga ne jemi akoma single. Jeni duke sabotuar veten dhe s’po e kuptoni!

 A ju ka ndodhur të gjeni justifikime nga të gjitha llojet vetëm për të shmangur një takim? Të gjithë këtë e keni bërë vetëm për të mbrojtur veten nga lëndimi, apo nga frika e refuzimit, transmeton Lexo.Pa dashur njerëzit e sabotojnë veten në 3 mënyra. Duke menduar se janë më mirë vetëm, ai/ajo do të më tradhtonte nëse lidhemi apo nuk kam kohë për këto punë.

Tani që e mësuat e dini çfarë të bëni apo jo? Hapi i parë: Mësoni të doni veten!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP