Kroaci, një sipërmarrës nga Maqedonia ka humbur jetën në aksident rrugor

Një sipërmarrës nga Maqedonia dhe miku i tij nga Zagrebi, kanë humbur jetën pas një aksidentit të rëndë rrugor, që ka ndodhur gjatë fundjavës në qendrën turistike më të njohur kroate, Medulin, njofton Portalb.mk.

Siç njofton media “24sahat.hr”, sipërmarrësi nga Maqedonia është i moshës 43 vjeçare. Shkak i aksidentit ka qenë shpejtësia e madhe e veturës dhe goditja ne një shtyllë elektrike.

Megjithatë, mbeten të paqarta inicialet e viktimave.

“Nuk e di se kush janë viktimat, e di se nuk janë nga Medulini. Supozoj se janë vizitorë”, ka thënë një shërbyes i një lokali, që gjendet në afërsi të vendit ku ka ndodhur aksidenti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP