VMRO: Qeveria gënjen se negociatat fillojnë këtë vit

VMRO DPMNE-ja ka dalë përsëri me konferencë për media lidhur me dokumentin Non pejpër me të cilën disa shtete propozojnë pezullimin e procesit të zgjerimit të BE-së deri në vitin e ardhshëm. Naum Stoillkovski nga VMRO DPMNE thotë se Non Pejperi i djeshëm është dëshmi se Zoran Zaev dhe Radmilla Shekerinska vetëm po ua lyejnë kokën me akull qytetarëve me premtime të rrejshme për nisjen e sivjetshme të negociatave për antarësim, transmetn Shenja.  

“Non Pejpëri dhe reagimi i Qeverisë pas tij, e dëshmoi lojën e vërtetë se kjo Qeveri i zhvillon proceset e eurointegrimit duke sakrifikuar interesat kombëtare dhe shtetërore. Non Pejpëri ua mbylli gojën zyrtarëve të Qeverisë që e citonin vazhdimisht raportin e Pribesë. Nuk ka reforma por vetëm partizim dhe keqpërdorim të sistemit. BE-ja sheh se çfarë po ndodhë prandaj më nuk kalojnë arsyetimet se VMRO-ja është fajtore për gjithçka, Ky non pejpër i zhduku premtimet e rrejshme të Zoran Zaevit dhe Radmilla Shekerinskës për integrime euroatlantike në gjashtë muaj”, vlerësoi VMRO-ja. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP