Rama: Investimet private në turizëm po marrin jetë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka nisur ditën me postimin për investimet private në turizëm, të cilat sipas tij, po marrin jetë në rrugën e hapur nga drita e projekteve të Rilindjes Urbane, transmeton Klan Kosova.

“Mirëmëngjesi me këtë shembull domethënës nga Uji i Ftohtë i Tepelenës së rilindur, që tregon se si shumë investime private në turizëm po marrin jetë në rrugën e hapur nga drita e projekteve të Rilindjes Urbane, kudo ku deri dje kishte veç braktisje e rrënim, ju uroj një të diele të qetë”, ka shkruar Rama në Facebook.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP