Fotot e foshnjes që lindi gjysmë peshk kanë çuditur gjithë mediat sociale

Një foshnjë, gjinia e së cilës është e panjohur për shkak të lindjes së këmbëve në formë peshku, ka ndërruar jetë vetëm 15 minuta pas lindjes, shkruan Femra.net.  Foshnja ishte prekur nga gjendja e njohur si sirenomelia ose ‘sindroma mermaid”, shkaku i së cilës mbetet i panjohur.

Disksha Kamble, 25, lindi normalisht në spitalin Beed në Maharashtra, në perëndim të Indisë raporton Telegrafi.
Babai i saj, Nanoba Kamble, 32, tha se ishin të shokuar me humbjen e fëmijës.
“Ne nuk kemi parë asnjëherë një foshnjë si kjo”, tha ai. Sindroma “Mermaid” mendohet të prek një në çdo 60 mijë deri 100 mijë lindje.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP