Fjalët e para të Ronaldos pas triumfit historik, shokohen tifozët e Real Madridit

Skuadra e Real Madridit ka fituar titullin e Ligës së Kampionëve – mirëpo ylli i skuadrës, Cristiano Ronaldo ka dhënë një deklaratë të pazakontë.

Ronaldo tha se do të flasë më vonë për të ardhmen, sepse njëherë është i koncentruar në festimin e titullut, duke lënë gjithçka në ajër, shkruan GazetaBlic

Skuadra e tij ka fituar titullin e 13 në histori dhe të tretin radhazi në Ligën e Kampionëve, duke shkruar kështu historinë në këtë garë.Bale (2) dhe Benzema shënuan për Realin, kurse Mane për Liverpoolin.

Pas përfundimit të takimit, Ronaldo tha:“Ne do të flasim për të ardhmen, ka qenë shumë periudhë e bukur në Real Madrid, do të jap përgjigje në ditët në vijim. Kam shijuar këtë moment me shokët e ekipit tim, gjëja e rëndësishme është se kemi bërë histori, falë të gjithë tifozëve”, tha Ronaldo pas ndeshjes.

Ronaldo gjithashtu është golashënuesi më i mirë në Ligën e Kampionëve, lojtari me më së shumti ndeshje të fituara, më së shumti gola për një vit dhe me 5 tituj.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP