Kryeministri Zaev javën e ardhshme për vizitë në Maltë

Delegacioni Qeveritar i udhëhequr nga Kryeministri Zoran Zaev më 29 dhe 30 maj, do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Maltës.

Siç njofton press-shërbimi Qeveritar, në ditën e parë më 29 maj Kryeministri Zaev, do të takohet me Kryetaren e Maltës Mari Luiz Kolleiro Preka, me Kryeministrin e Maltës Xhozef Muskat me të cilët do të realizoj një takim plenar mes dy Qeverive.

Gjithashtu gjatë vizitës së tij Kryeministri Zaev do të takohet edhe me Kryeparlamentarin e Maltës Angjello Ferugjia.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP