Audio-përgjimi, Xhafaj: Nëse del i vërtetë dorëhiqem, nëse jo të ikë Basha

Fatmir Xhafaj

Fatmir Xhafaj

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka zgjedhur rrjetet sociale për të thyer heshtjen rreth zhurmës që ka shoqëruar gjithë këto kohë figurën e tij. Përmes një postimi në Twitter, Xhafaj ka sfiduar kryedemokratin Lulzim Basha duke i kërkuar këtij të fundit të japë dorëheqjen nëse ky audio-përgjim nuk do të rezultojë i vërtetë.

“E vërteta është vetëm një, dhe vetëm një në këtë rast. Ai që nuk është në anën e të vërtetës, duhet të përgjigjet. Këtë e kërkon interesi i ligjshëm i qytetarëve.

Nëse provohet e kundërta, atëherë duhet që Lulëzim Basha të dorëhiqet dhe të përballet me ligjin. Pyeteni: A është ai i gatshëm për këtë sfidë?

Bashkëqytetarëve të thirrur në protestë, u them sot: Nëse audio përgjimi i bërë publik nga PD, do të rezultojë i vërtetë, unë do të marr çdo përgjegjësi morale, politike e ligjore, përfshi dhe largimin nga funksioni i Ministrit të Brendshëm. Jam i gatshëm ta bëj këtë pa hezitim”, shkruan Xhafaj në Twitter.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP