Talenti 24-vjeçar: Jam gati për Juventusin

Mattia Caldara është gati të veshë bluzën e “madhe” të Juventusit, pas dy vitesh tek Atalanta, në formë huazimi, ku është pjekur si lojtar, transmeton Top Channel. 

“Kanë qenë 2 vite tepër të rëndësishëm tek Atalanta. Mora ofertën nga Juve dhe ishte e kotë që të prisja më tepër”, ka deklaruar mbrojtësi.

Ndër të tjera 24-vjeçari Caldara ka shtuar se tani është momenti i duhur e shpreson që të jetë gati për të mbajtur peshën e një bluze si ajo e bardhezinjve.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP