Indi, gjarpri kafshon nënën, vdes edhe foshnja

Një grua në Indi, e cila është kafshuar në gjumë nga gjarpri si dhe foshnja e saj kanë humbur jetën pasi që helmi i gjarprit ka kaluar në qumështin e nënës, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas mediave lokale, një grua 35 vjeçare në provincën Uttar Pradesh është kafshuar në gjumë nga një gjarpër helmues, mirëpo gruaja e cila nuk ka vërejtur se është kafshuar kur është zgjuar në mëngjes e ka ushqyer vajzën e saj 3 vjeçare me gji.

Zyrtari i policisë, Vijay Singh thotë se pas një kohe është përkeqësuar gjendja e nënës dhe foshnjës dhe të dyjat kanë vdekur ende pa arritur në spital.

Në Indi ku ka rreth 300 lloje të gjarpërinjve, çdo vit 46 mijë persona humbin jetën si pasojë e kafshimit nga gjarpërinjtë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP