SHBA pretendon se një sulm kibernetik ka prekur 500 mijë pajisje

Kompanitë e sigurisë kibernetike kanë paralajmëruar se hakerët “janë infiltruar në rreth 500 mijë rutera dhe pajisje të tjera në mbarë botën”, në një fushatë që me sa duket shënjestron Ukrainën, transmeton Anadolu Agency (AA).

Qeveria e Ukrainës dhe Departamenti i Sigurisë Kombëtare i SHBA-ve (DHS) kanë pretenduar se Rusia është fajtore për sulmin kibernetik.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP