NBA shpalosi pesëshet më të mira defensive të vitit

Liga Amerikane e Basketbollit (NBA) ka shpallur dy pesëshet më të mira defensive. Sipas njoftimit në faqen e internetit të NBA-së, dy ekipet më të mira të përzgjedhura nga basketbollistë mbrojtës janë caktuar pas një votimi në të cilin kanë marrë pjesë 100 përfaqësues të mediumeve.

Rudy Gobert nga Utah Jazz ka marrë numrin më të madh të votave të përfaqësuesve mediatikë.

– Ekipi i parë defensiv

Victor Oladipo (Indiana Pacers)

Jrue Holiday (New Orleans Pelicans)

Robert Covington (Philadelphia 76ers)

Anthony Davis (New Orleans Pelicans)

Rudy Gobert (Utah Jazz)

– Ekipi i dytë defensiv

Dejounte Murray (San Antonio Spurs)

Jimmy Butler (Minnesota Timberwolves)

Al Horford (Boston Celtics)

Draymond Green (Golden State Warriors)

Joel Embiid (Philadelphia 76ers)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP