Shkëndija fiton edhe Kupën në Maqedoni

Klubi shqiptar nga Tetova, Shkëndija, ka fituar edhe Kupën e Maqedonisë, pak ditë pasi fitoi titullin e kampionit në ligë.

Visar Musliu me dy gola dhe një tjetër i Besart Ibraimit i mjaftuan Shkëndijës të mposhtë 0 me 3 Pelisterin për të fituar këtë trofe.

Dy titujt e fituar në një sezon e bëjnë këtë sezon më të suksesshmin në histori të skuadrës shqiptare.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP