Andrej Zhernovski, zv/ministër i ri i punëve të jashtme

Ish kryetari i komunës Qendër Andrej Zhernovski do të jetë zv/ministër i jashtëm, mëson Telma.

Zhernovski ka qenë deputet nëntë vjet deri më 2013 kur dhe bëhet kryetar komune. Kjo pozitë deri tani ishte pjesë e bisedimeve mes LSDM-së dhe BESËS, por si duket gjërat kanë ndryshuar në moment të fundit.

Jo zyrtarisht deputeti i LSDM-së Petar Atanasov është kandidat për zv/ministër i Arsimit, derisa Arbër Ademi nga BDI ulet në karrigen e të parit në këtë dikaster.

BESA krahas ministrisë së Kulturës fiton edhe dy vende zv/ministrash, ndërsa PDSH ministrinë për investime të huaja dhe zv/ministrin në Transport dhe lidhje.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP