Pellegrini emërohet trajner i West Ham United

Klubi i Premier Ligës së Anglisë, West Ham United, ka arritur marrëveshje me trajnerin kilian, Manuel Pellegrini, transmeton Anadolu Agency (AA).

Përfaqësuesi i kryeqytetit njoftoi se kanë arritur marrëveshje tre vjeçare me 64 vjeçarin Pellegrini.

Pellegrini më parë ka qenë trajner i Real Madrid, ndërsa mes viteve 2013-16 kur ishte trajner i Manchester City kishte arritur të fitoj Premier Ligën. Ai gjithashtu kishte arritur për herë të parë në historinë e City të kualifikohet në gjysmë finalen e UEFA Ligës së Kampioneve.

Trajneri kilian që nga viti 2016 ishte trajner i klubit kinez, Hebei China Fortune. West Ham United sezonin e kaluar e përfundoi ligën në pozitën e 13-të me 42 pikë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP