Barcelona i jep lamtumirën Iniestas me fitore ndaj Sociedadit

Barcelona i ka dhënë lamtumirën yllit spanjoll të futbollit Carles Iniestas, në mënyrën më të mirë.

Ekipi katalonas ka fituar në ndeshjen e fundit të kampionatit kundër Real Sociedadit të Adnan Januzajt, me rezultat 1 me 0, me golin e Coutinhos.

Kjo ishte ndeshja e fundit për legjendën e Barcelonës, Iniesta, që e lë futbollin në Spanjë.

Barcelona, që ka siguruar më parë titullin në LA ligë, sot zyrtarisht shpallet kampion i këtij sezoni.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP