Nora Aliti nga BDI u emërua kryetare e Komisionit për letra me vlerë

Propozimi i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë që për kryetare të Komisionit për letra me vlerë në Kuvendin e Maqedonisë të jetë Nora Aliti u votua pasdite në Parlamentin e Maqedonisë, njofton Portalb.mk.

Deputetët e VMRO-së nuk u pajtuan me propozimin pasi konsiderojnë se Aliti është zgjidhje partiake pasi ajo ka qenë deputete e BDI-së.

Por, Rexhail Ismaili nga BDI ka thënë se Aliti në listën e BDI-së në zgjedhjet e kaluara ka qenë e kandiduar si eksperte e ekonomisë. Ai ka thënë se Aliti tani nuk ka angazhim politik dhe se është profesioniste në lëminë e ekonomisë me arsim të kryer në Bullgari dhe magjistraturë në Italli.

Për anëtarë të komisionit u votuan dhe Lile Delixhakova, Dushko Goshevski, Kiril Jovanovski dhe Zoran Kolev, ndërsa për përfaqësues të qeverisë në parlament, janë ministri dhe zëvendësminstrja e Financave, Dragan Tevdovski dhe Shirete Elezi.

Ndryshe, Nora Aliti në përbërjen e fundit parlamentare ishte edhe deputete e BDI-së nga zona e VI zgjedhore.

One thought on “Nora Aliti nga BDI u emërua kryetare e Komisionit për letra me vlerë

  1. Dhe Norën do ta përdorin vetëm që t’ua laje punët e pista të firmave drejtorëve Maqedont dhe më në fund mund të përfundoj edhe me ndonjë aferë … Shqiptarët aspak nuk përfitojne prej këtij komisioni.!!!?

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP