Mark Markez triumfon edhe në La Mansh

Mark Markez me Honda është fitues i garës për Çmimin e Madh të Francës në Moto GP, zhvilluar në pistën e La Mansh, përcjell Alsat-m. Ky është suksesi i tretë radhazi për pilotin spanjoll, që konsolidon pozitat në krye të renditjes.

Në podium bashkë me Markezin u ngjitën edhe italianët Danilo Petruçi e Valentino Rosi, por që për asnjë moment nuk arritën të duelojnë e rivalizojnë me kampionin e botës në fuqi. Falë këtij triumfi, Markez shkon në kuotën e 95 pikëve, shkëputur 36 pikë nga Vinales dhe 37 pikë nga Zarko.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP