Djali i Buffonit nuk ndalet duket qarë kur babai i tij lëshon fushën

Gianluigi Buffon ndaj Hellas Veronas luajti ndeshjen e fundit për Juventusin.

Gigi ishte pjesë e Zonjës së Vjetër për 17 sezone dhe interesante ishte fakti se ai u zëvendësua në minutën e 17-të të pjesës së dytë, përcjell Telegrafi. 

Në këtë moment shumë tifozë nuk arritën të mbajnë lotët teksa legjenda e tyre po lëshonte fushën e blertë.

Lotët nuk arri t’i mbajë as djali i Buffonit, Louis Thomas.

Të pranishëm ishim edhe dy djemtë tjerë Leopoldo Mattia dhe David Lee.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP