Vetëm kurorën nuk e zgjodhi të thjeshtë Megan Markle, ajo ka një domethënie

Keni parë një aksesor koke më të bukur që prej dasmës së dukeshës së Kembrixhit në vitin 2011? Sigurisht që jo dhe Megan sapo na tregoi që kurora e saj është thjesht mbresëlënëse!

Kurora i përket mbretëreshës Mary dhe është sa klasike aq edhe antike dhe prej kohësh është pjesë e koleksionit mbretëror të kurorave. Duket se kombinimi që kjo kurorë ka me fustanin e nusërisë nga Givenchy ka bërë që Megan të vërë gishtin pikërisht aty dhe mund të themi se pamja e saj tashmë është gati për të nisur traditën e një look- u tipik rojal, transmeton Revista Class.

Që prej momentit kur u bë e ditur data e dasmës mbretërore pati shumë spekulime në lidhje me kurorën që Megan do të mbante në ditën e saj më të rëndësisshme por ajo na surprizoi duke zgjedhur kurorën me diamante të njohur ndryshe si “Kurora me diamante e mbretëreshës Mary”. Kjo kurorë i përket vitit 1932 dhe është një një krijim tipik anglez.

Sipas një burimi zyrtar thuhet se kurora është e përbërë nga gruë diamanti dhe platini dhe është e ndarë në 11 seksione, me gurë të formëe ovale të madhësive të ndryshme. Qendra e kurorës është një vepër e vërtetë arti e krijuar nga 10 diamante brilante.

Kjo kurorë u krijua së pari për të nxjerrë në pah pjësen ballore të brilanteve dhe iu dha fillimisht ish princeshës Mary nga Lincoln-i kur u martua me princin George në vitin 1893, disa dekada më vonë kjo kurorë u rivendos nga mbretëresha Elizabeta në vitin 1953.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP