Shkëlzen Doli themelon ansambël me emrin e vetë, nesër koncerti i parë

Violinisti që ka bërë emër në filarmoninë e njohur të Vjenës, i lindur në Shqipëri e familja e tij me prejardhje gjakovare, Shkëlzen Doli sot në Gjakovë në një konferencë për media ka bërë të ditur se ka vendosur që të themelojë një ansambël muzikor me emrin e tij, njofton TV 21.

Ansambli muzikor po fillon me qëllim që ta begatojë muzikën shqipe dhe si i tillë do të jetë vend që do t’i mbledhë këngëtarët dhe instrumentistët e më vonë edhe valltarët më në zë të trevave shqiptare.

Ansambli i porsa themeluar, Shkëlzen Doli do të japë nesër mbrëma koncertin e parë pikërisht para gjakovarëve në Pallatin e Kulturës “Asim Vokshi” me fillim nga ora 20.00.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP