Lotaria Amerikane: Një njoftim i rëndësishëm nga Ambasada Amerikane

Që prej orës 18:00 të datës 15 maj, përgjigjet e Lotarisë Amerikane mund të kontrollohen nga të gjithë aplikuesit on-line duke vendosur kodin e konfirmimit të aplikimit, mbiemrin dhe vitin e lindjes të aplikantit.

Mirëpo është Ambasada Amerikane në Tiranë që mëngjesin e sotëm ka bërë një njoftim shumë të rëndësishëm për këtë proces, transmeton Revista Class.

 Urime të përzgjedhurve të programit të lotarisë DV! Ju lutemi, sigurohuni që të ndiqni të gjitha udhëzimet tona përgjatë procesit të aplikimit. Hapi juaj në vazhdim është plotësimi i formularit DS-260 online tek 👉 https://ceac.state.gov/iv/

Unë jam këtu për t’iu përgjigjur të gjitha pyetjeve tuaja mbi aplikimin për DV! #PyetAnnën

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP