Maradona emërohet president i Dinamo Brest

Ish-futbollisti legjendar argjentinas Diego Armando Maradona është emëruar për president të klubit futbollistik bjellorus Dinamo Brest, raporton Anadolu Agency (AA).

Në njoftimin e klubit thuhet se me Maradona-n (57) është nënshkruar kontratë në periudhë prej tre viteve, ndërsa argjentinasi do të vazhdojë të kontribuojë në zhvillimin strategjik, interaksion të njësive strukturale dhe akademinë e klubit.

Maradona me punë do të duhet të fillojë pas Kampionatit Botëror në Rusi.

Në karrierën e tij të pasur, Maradona me fanellën e Argjentinës ka fituar Botërorin në vitin 1986 si dhe ka luajtur për klubet si Boca Juniors, Napoli, Barcelona dhe Sevilla.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP