VMRO-DPMNE-ja planifikon tubim të madh në Shkup

VMRO-DPMNE-ja dhe koalicioni i partive që e mbështesin kanë njoftuar se do të organizojnë një protestë masive më 2 qershor para  Qeverisë. Kjo u njoftua nga kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski, pas takimit të Komitetit Qendror të partisë i mbajtur mbrëmë vonë në selinë e partisë.

Sipas opozitës, ky tubim vjen një vit pas marrjes së pushtetit nga ana e LSDM-së, ku sipas opozitës shënon edhe ditë e shkatërrimit të ekonomisë së Maqedonisë, dhe ku nuk është përmbushur asnjë premtim nga reforma në arsim, shëndetësi e mirëqenie.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP