Anita Angellovska- Bezhoska është propozuar nga presidenti Ivanov për guvernatore të BPRM-së

Guvernatori i deritanishëm i Bankës Popullore të Republikës së Maqedonisë, Dimitar Bogov sot u tërhoq nga kandidatura e tij për edhe një mandat të funksionit të tij për guvernator, transmeton Portalb.mk.

Pas tërheqjes së tij, kryetari i shtetit, Gjorgje Ivanov për guvernator të ri e propozoi zëvendësguvernatoren e tanishme, Anita Angellovska- Bezhoska.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI MOBIL