Komuna e Çairit dhe NP Higjiena Komunale me aksion për mbledhjen e mbeturinave të rënda

Komuna e Çairit dhe NP Higjiena Komunale filluan aksionin për mbledhjen e mbeturinave të rënda. Aksioni, siç thuhet në njoftim, do të zgjasë deri të dielën, transmeton Portalb.mk.

“Komuna Çair njofton qytetarët se deri ditën e dielë (20.05.2018) në orët e mbrëmjes, NP Higjiena Komunale do të bëjë mbledhjen dhe largimin e mbeturinave të rënda (aparateve të vjetra nga teknika e bardhë, televizorë, mobilje të vjetra, kauçuk etj)”, thuhet në njoftim.

“Luten qytetarët që mbeturinat e rënda që i kanë destinuar për t’i hudhur, t’i vendosin pas shportave për mbeturina në lagjet e tyre në mënyrë që mbeturinat e rënda të mos pengojnë lëvizjen e veturave dhe këmbësorëve që të mundet shpejt dhe në mënyrë efikase të njejtat të menjanohen nga ana e ekipeve operative”, thuhet në njoftim për media.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI MOBIL