Shtyhet gjykimi kundër Llatasit në rastin “Lëndina”

Diskutimi kryesor për rastin “Lëndina” të Prokurorisë Speciale Publike ku akuzohen Dragan Pavloviq –Llatas, Sërgan Pavloviq dhe Zvezdan Pavloviq do të mbahet me 27 qershor pasi që në seancën e sotme të akuzuarve, sipas kërkesës së tyre, u janë dorëzuar transkripta të audio-incizimeve sipas të cilave zhvillohet aktakuza, transmeton Portalb.mk.

Gjykatësja Marija Kletniçka tha se mbrojtësit e të akuzuarve me 7 maj kanë dorëzuar kërkesë që t’i marrin transkriptuat e audio-incizimeve, ndërsa me 9 maj prokurorët kanë dorëzuar edhe dëshmi shtesë me shkrim nga, ato dëshmi gjykatësja së pari nuk i pranoi sepse ishin kopje, por i akuzuari Llatas tha se do t’i dorëzojë në formë origjinale.

Ky rast ka të bëjë me ndërtimin e tre vikend shtëpive në Zelenikovë, duke mos e respektuar ligjin. Fillimisht është ndërtuar, ndërkaq më pas është dhënë leje për ndërtim, gjë që dënohet me ligj.

Tre raste të reja të PSP-së, VMRO-DPMNE e dyshuar për larje parash (VIDEO)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP