Daniel Craig bëhet aktori më i pasur i filmave James Bond

Daniel Craig është James Bond më i pasur që nga krijimi i ekskluzivitetit.

Për herë të parë e ka gjetur veten në listën e ” Sunday Times Rich List”, ku së bashku me bashkëshorten raportohet se ka pasuri prej 141 milionë eurove.

Britaniku nënshkroi një kontratë të vlefshme 113 milionë euro për filmin e 25-të të agjentit të famshëm, i cili e bëri atë ndër pesë aktorët më të paguar në botën e filmit, transmeton Telegrafi.

#danielcraig #jamesbond #007

A post shared by Daniel Craig (@danielcraigofficialfans) on

James Bond i parë ishte Sean Connery, ku në vitin 2008 fitoi 96 milionë euro, ndërsa pasuria e Pierce Bronsan vlerësohet në 71 milionë euro.

George Lazenby, i cili luajti vetëm në një film, renditet në vendin e katërt me 58 milionë dollarë, ndërsa Sir Roger Moore vitin e kaluar kishte 56 milionë euro.

 Selma Hayek është në vendin e parë dhe me bashkëshortin e saj “me vlerë” 5.8 miliardë euro.

Lista përfshin George Clooney (i treti), Michael Douglas dhe Catherine Zeta-Jones (e katërta), dhe Daniel Radcliffe, i cili dominon midis yjeve të rinj, që kanë fituar pasuri duke xhiruar filma.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP