Këta janë shatërvanet më mahnitës në botë, magjia që vjen nga uji (FOTO)

Uji lidhet ngusht me njerëzimin dhe daton qysh prej zanafillës së gjithçkaje. Me ndryshimet e kohës dhe nevojave njerëzore uji nga funksioni primar jetik në jetën e çdo gjëje mbi tokë, kaloi edhe në një funksion bukurie. Romakët ishin ndër të parët që përdorën burimet e ujit si një simbol të pasurisë dhe si një pikë kyçe e dekorimit të jashtëm. Sot ne kemi mjetet për të krijuar dizajnet më të pazakonta duke përdorur teknologji të reja, ngjyra të ndryshme dhe forma spektakolare. Disa nga burimet moderne duken të çmendura me elementë konceptualë në dizajn,  të tjerët janë thjesht të mëdhenj dhe të bukur, që të kujtojnë se mrekullitë e të natyrës dhe të ujëvarave janë më të mrekullueshme, transmeton Revista Class.

1

Shatërvani 71, SHBA

2

Shatërvani Tap, Spanjë

3

Shatërvani Swarovski, Austri

4

Shatërvani Ananas, Charleston

5

Shatërvani Shoqëria ,Moskë, Rusi

6

Shatërvani Bellagio , SHBA

7

Shatërvani i Mirëqenies, Suntec

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI MOBIL