Buffon në konferencë shtypi; Do të njoftojë tërheqjen?

Juventusi ka njoftuar se kapiteni Gigi Buffon do të dalë të enjten në një konferencë për shtyp në ambientet e ‘Allianz Stadium’.

Klubi bardhezi nuk ka dhënë detaje mbi atë çka pritet të komunikojë Buffon, por është mjaftuar vetëm me orarin e konferencës, që do të jetë 11:30, transmeton TCH.

Paraprakisht mendohet se do të jetë një konferencë shtypi lamtumire e portierit bardhezi, që pritet të ‘varë dorezat’ pas përfundimit të sezonit në fundjavë.

Prej kohësh përflitet se Buffon ka vendosur të tërhiqet, por tashmë duket se ka ardhur momenti. Kapiteni legjendar i bardhezinjve dëshiron të largohet si fitues dhe ndoshta pas të enjtes, të shtunën do të marrë edhe duartrokitjet e fundit të tifozëve të Juves.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP