Kryeministri Zoran Zaev në Qeveri priti homologen e tij nga Britania e Madhe, Tereza Mej (VIDEO)

Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Teresa Mej arriti në Maqedoni për vizitë zyrtare. Ajo u prit me ceremoni shtetërore në Qeverinë e Republikës së Maqedonisë nga kryeministri Zoran Zaev, transmeton Portalb.mk.

Ato arritën në Shkup nga Sofja, pasi ishin pjesëmarrësenë samitin e BE-së dhe të vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Mej është kryeministrja e parë që vjen në Ballkanin Perëndimor prej vizitës së ish-kryeministrit, Tony Blair më 1999.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP