Tentoi të rrëmbejë fëmijën në rrugë, qëllohet për vdekje agresori (VIDEO)

Një i ri është qëlluar për vdekje në mes të rrugës, pasi tentoi të rrëmbejë një fëmijë shkolle, në shoqërinë e prindërit.

Pamjet janë filmuar në Sao Paolo dhe tregojnë momentin dramatik kur një grua qëlloi me armë ndaj personit që tentoi rrëmbimin.

Më vonë u mësua se gruaja ishte një police, por në momentin e ngjarjes nuk ishte në detyrë.

Sastre u nderua si heroinë për aktin e saj të trimërisë dhe u nderua në një ceremoni nga Guvernatori i Sao Paulo, Marcio França, ditën e dielë.

Edhe pse 21-vjeçari vidq në spital në të njëjtën ditë, policja është lavdëruar për veprimin e saj.

“Me kurajon dhe saktësinë e saj ajo shpëtoi nënat dhe fëmijët në derën e shkollë”, shkruan në Tëitter Guvernatori França.

Sulmi i tmerrshëm ndodhi ndërsa Sastre ishte duke pritur që portat e shkollës të hapeshin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP