Manifestim kulturor në Shkup

Më 26 maj, ora 13 në sallën e SH.K. ”Koço Racin”- Shkup, Klubi Letrar ”ABC POETIKE” dhe Shtëpia e Kulturës ”Koço Racin” Shkup organizojnë manifestim të përbashkët kulturo-artistik.
1/.
Ekspozitë e përbashkët figurative ku prezentohen dy piktor nga Republika e Maqedonisë (Afrim Shatku dhe Fatmir Stavileci) si dhe dy piktor nga Republika e Kosovës ( Idriz Berisha Xhixhi dhe piktori Shahadin Mejzini Profi).
2/.
Promovim i Monografive të dy bashkëshorteve të dëshmorëve, zonjës Zarije Zenuni Bajrami dhe Xhyhere Vezaj Maqkaj)
3/.
ORË POETIKE
” Poezia s’njeh kufi ”
Manifestimi do te mbahet me 26 Maj,2018 / ora 13 në sallën e SH.K ”Koço Racin”- Shkup.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP