Ermal Meta reagon pas vlerësimit që iu dha Eugent Bushpepës në Eurovision

Në edicionin e këtij vitit të këngës evropiane morën pjesë tre shqiptarë, Eugent Bushpepa që përfaqësonte Shqipërinë, Ermal Meta Italinë dhe Eleni Foureira që përfaqësonte Qipron.

Në listën e shteteve që zhgënjyen në vlerësimin e pikëve nuk kishte si të mos mungonte Gjermania, Zvicra, Maqedonia po ashtu edhe shteti fqinj Italia, ku dha 0 pikë për Eugentin.

E për këtë, kishte reaguar edhe këngëtari shqiptar Ermal Meta i cili përfaqësonte italianët në Eurovision.

“Sinqerisht nuk i kuptoj 12 pikët e jurisë italiane. Unë do t’ia kisha dhënë Shqipërisë. Eugenti ka një zë mbresëlënës”, ka shkruar ai në profilin e tij në Twitter, duke kritikuar vendin që përfaqësonte për mosvlerësim të Shqipërisë.

Evrovizioni 2018, Eugent Bushpepa shkëlqen në Arenën Altice (VIDEO)

Në Evrovizionin 2018 fitues shpallet Izraeli: më 2019-n do të këndohet në Jerusalem (VIDEO)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP