Sa shumë kritika, 22 gola dhe 11 asist nuk mjaftojnë…

Edhe pse mungon edhe një javë nga mbyllja e këtij sezoni në Ligue 1, është zbuluar formacioni më i mirë, i cili është dominuar nga kampionët e PSG.

Plot 7 lojtarë nga 11 janë zgjedhur pikërisht nga skuadra kampione, por të shumta kanë qenë kritikat, transmeton TCH.

Pjesa më e madhe e tyre janë përqendruar të vendosja në sulm e Mbappe dhe jo e Florian Thauvin.

Komentues të shumtë kanë kritikuar zgjedhjen, duke thënë se sulmuesi i Marseille ka shënuar këtë sezon plotë 22 gola, ndërsa ka dhënë edhe 11 asiste, ndërsa Mbappe ka realizuar vetëm 13 gola dhe 7 asiste.

Ndërkohë, lojtari më i mirë i këtij sezoni në Ligue 1 është zgjedhur braziliani Neymar, i cili së fundmi është përfshirë në lajme të bujshme për një transferim të mundshëm te Reali i Madridit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP