Pagëzimi i dhunshëm i priftit grek tmerron fëmijët (VIDEO)

Përdoruesit e Twitter-it  kanë shpërthyer të indinjuar pasi kanë parë një video ku shfaqet një prift ortodoks grek duke pagëzuar një foshnje në mënyrën më të dhunshme të mundshme.

Në pamjet që po qarkullojnë në internet prifti në mënyrë të përsëritur zhyt fëmijën e zhveshur në fontin e pagëzimit, duke tmerruar të vegjël e të mëdhenj të pranishëm në kishë.

Sipas njoftimeve, pamjet janë filmuar në Ayia Napa, Qipro, në një kishë ortodokse greke.

Shumë komentues online kanë kritikuar qasjen mjaft të ashpër të priftit. Një përdorues i Twitter shkruante: “O Zot! Ky është pagëzimi më i dhunshëm që unë kam parë ndonjëherë?!”

Një tjetër komentoi: “Pagëzim? Më shumë si tentativë vrasje”.

Shumë të tjerë theksuan gjithashtu se veprimet e fuqishme nga një prift në kishën ortodokse greke nuk ishin aq të pazakonta.

Njëri ka shkruar: “Unë shkova në një pagëzim grek vitin e kaluar dhe kështu ndodh vërtet”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP