Ligji për gjuhët, ja kur Xhaferi do ta dërgojë në Gazetën Zyrtare

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi thotë se ligjin për përdorimin e gjuhëve do ta dërgojë në Gazetën Zyrtare, kur do të vlerësojë se është koha e duhur, por pa dhënë ndonjë afat kohor.

Duke pas parasysh se nuk ka afate për shpalljen e ligjit për përdorimin e gjuhëve, vlerësojë se në kohën e duhur dhe kur do të vlerësojë se duhet Ligji të dërgohet në Gazetën Zyrtare, ai do shpallet dhe më pas institucionet kompetente të deklarohen për tekstin e Ligjit gjegjësisht dilemat që u thanë në opinion, deklaroi Xhaferi në intervistën javore të Radios Evropa e Lirë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP