Allegri njofton Juven për ofertat nga Premier Liga

Menaxheri i Juventusit, Massimiliano Allegri ka njoftuar Juventusin për ofertat që ka marrë nga klubet e Premier Ligës dhe ka insistuar se kampionit italian duhet të përforcohet gjatë verës.

50-vjeçarit i kanë mbetur edhe dy vjet në kontratën aktuale, por ai është monitoruar nga disa klube angleze.

Sipas Yahoo!Sport, trajneri italian është në listën e Arsenalit dhe Chelseat.

Sipas këtij raportimi, Allegri është joshur nga jeta dhe puna në Londër, por do të largohet jashtë Italisë nëse i vjen një mundësi e mirë për të fituar.

Juventusit i duhet një pikë kundër Romës të dielën për të siguruar titullin për herë të shtatë me radhë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP