Filloi rikonstruimi i bulevardit përgjatë Bit Pazarit, tërhiqen shitësit ambulant të luleve

Nga dita e sotme filluan punimet për rikonstruimin e bulevardit përgjatë Bit Pazarit, transmeton Portalb.mk.

“Në këtë pjesë është i paraparë ndërtim i një taksi stacioni, rrugë për këmbësorë, hapësirë të gjelbërt dhe stacion ku do të mund të ndalen autobusët që do të bartin turistë për në Çarshinë e Vjetër”, njoftojnë nga Komuna e Çairit.

Shitësit ambulant të luleve në Bit Pazar që dolën në protestë kundër largimit të tyre nga bulevardi, janë larguar për shkak se filluan punimet.

Komuna Qendër dhe Qyteti i Shkupit dje në koordinim ndërmjet veti filluan me dislokim të tregjeve që merren me shitjen e luleve në bulevardin “Kërste Misirkov”. Shitësit janë dislokuar pas poliklinikës “Bit- Pazar”, me qëllim që siç njoftojnë nga Komuna, të zgjidhje për kaosin që shkaktohet në bulevard. Nga Qyteti i Shkupit informuan se të gjithë shitësit që kanë vendosur tregje në mënyrë ilegale do t’ju sigurohet hapësirë në lokacionin e ri me kushte të mjaftueshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP