Ambasadori i Maqedonisë në SHBA, Vasko Naumovski do të ftohet për konsultime në Shkup

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Punëve të Jashtme, Viktor Dimovski sot duke u përgjigjur më pyetjen gazetareske tha se ambasadori i Maqedonisë në SHBA, Vasko Naumovski do të ftohet të vijë në Shkup për konsultime, transmeton Portalb.mk.

“Në procedurë dhe në marrëveshje me ministrin Nikolla Dimitrov, ambasadori Naumovski do të ftohet për konsultime në vend, ku në procedurë përkatëse do të konfirmohen të gjitha faktet e caktuara në këtë rast”, tha Dimovski.

Ai shtoi se detyra e diplomatëve, përfaqësuesve të jashtëm të vendit është që të jenë në kontakt të vazhdueshëm dhe t’ju shërbejnë përfaqësuesve kur shkojnë mysafir në ato vende.

Skandal: Ambasadori maqedonas Naumovski e ka bojkotuar vizitën me Shekerinskën gjatë vizitës së saj në SHBA

Ministria e Punëve të Jashtme ka filluar procedurë për sjelljen e ambasadorit Naumovski

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP