Logos-A shpërblehet me çmimin e parë në panairin e Shkupit

Shoqata e Botuesve të Republikës së Maqedonisë gjatë edicionit të 30-të të mbajtjes së panairit ndërkombëtar në Shkup, SHB Logos-A-së i ndau çmimin e parë, për botimin e librit “Arti i Islamit -Gjuha dhe Kuptimi” nga autori gjermano-zviceran Titus Burkhardt.

Komisioni përzgjedhës vlerësoi lartë radhitjen kompjuterike, redaktimin teknik, si dhe kualitetin e shtypit të librit në fjalë.

“Ky çmim SHB Logos-A i vjen në një kohë kur ajo mundohet që lexuesve të saj para vetes tua sjell librat me një cilësi të lartë qoftë në aspektin përmbajtjesor por edhe atë teknik”, thonë nga Logos A.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP