Shejku me shumë proteina

Shejku me proteina paraqet pëzierje ideale të përbërësve të cilat do të ushqejnë muskujt dhe do t’i japin trupit energji të pabesueshme.

Përbërësit:

– 2 lugë supe luledielli të papjekur,
– 2 lugë supe bajame,
– 2 lugë supe arra,
– 2 lugë supe fara të bluara liri,
– 4 filxhanë ujë,
– 1 filxhan dredhëza (ose mjedra, manaferra, boronica),
– 2 banane,
– 2 lugë supe mjaltë apo shurup agave.

Përgatitja:

Të gjithë përbërësit qitni në blender dhe përzieni një minutë, transmeton Telegrafi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP