Disa mënyra për të kuptuar se partneri ju tradhton, jo fizikisht, por “me mendje”

Sot, tradhtia ka marrë një tjetër dimension.

Ajo nuk është më çështje fizike, por edhe një emocionale, ose ajo që ne quajmë rëndom “tradhti me mendje”. Mund të fillojë një si ndjenjë miqësore ndaj një personi tjetër dhe është e pashmangshme. Sipas statistikave, , rreth 45% e meshkujve dhe 35% e grave kanë pranuar të kenë një lloj afere emocionale me një shoqe ose shok, shkruan Bordo.al. 

Më poshtë do t’ju sjellim disa fakte që mund t’ju tregojnë fare mirë për një tradhti, apo shenjë pabesia emocionale.

Është shumë i lidhur me një mik të gjinisë së kundërt

Flet me zë shumë të ulët në celular

Ankohet për ju sa herë t’i jepet mundësia

Tejkalon kufijtë me personat që njeh për herë të parë

Gënjen për të ardhurat

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP